Azıcık bekleyiver...

26 Aralık 2020

Nedir Bu SEO ?

Herkesin dilinde Seo da Seo, nedir arkadaş bu Seo ?

Bu yazının tamamını okuyarak seo hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Artık seo kelimesini duyduğunuzda anlamanız gereken şeyi anlayacaksınız.

Açılımı ile başlayalım SEO (Search Engine optimization) Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu. Malumunuz Google bir arama motorudur. Aynı şekilde yandex, bing, yahoo vs. Arama motorlarında sıralamalar web sitesine sahip firmalar için önem arz etmektedir. Böylelikle ürün ve hizmetlerini geniş kitlelere sunma imkânı elde edebilmektedirler.

Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile hedef web sitesinin kalitesini yükselterek arama motorlarında daha üst sıralara çıkması ve yani site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Böylelikle web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ile mümkün olur. Kapsamlı bir SEO çalışması tüm bu arama motoru kriterlerini, sitenin genel görünümünü ve içeriğini dikkate alarak yapılır. 

SEO nedir sorusunun cevabı, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm (yazılım, tasarım ve yazılı içerik) iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Web dünyası üzerinden bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motorları, bu özellikleri ile web platformlarının en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynaklarıdır. Konu aslında çok basit ve anlaşılır. İnsanlar arama motorlarına soru soruyor dolayısıyla karşılarına bir şeyler çıkmasını istiyor. Aramalardan çıkan sonuçlarında insanların çoğunlukla ilk sayfalardaki siteleri ziyaret ediyorlar. Bu durum zaman geçtikçe SEO sektörün oluşmasına ve önem kazanmasını sağlamıştır.

SEO nasıl yapılır sorusunun cevabı, tabi ki tek satırlık bir cevap olamaz.

Öncelikle Seo’nun iki kısımdan oluştuğu bilgisini vermemiz gerekir. Birincisi site içi İkincisi site dışı. Site içi seo çalışmaları web sitesi optimizasyonu yani iyileştirme ve seoya uygun içerik oluşturmaktır.

Site dışı seo ise, siteniz haricindeki kaynaklar kullanılarak yapılan çalışmalara girmektedir. Buda bir mesleki hizmettir. Sizlere anlatmak istediğim Seo sadece aranan kelimenin 10 sefer yazılı olduğu makale yazmak değildir.

Sizlerin de bir web sitesi var ise ister ticari hedef güden olsun ister gütmeyen olsun, sizin ve şirketinizin tanınırlığını, marka değerini profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti ile artırabilir ya da sitenizin ziyaret oranlarını yükseltebilirsiniz.

Hizmet almak için benimle iletişime geçebilir siniz.

https://api.whatsapp.com/send/?phone=905315059501&text&app_absent=0

Posted in Blog, GenelTaggs: